Referentie: HLS-V12498
Onze klant ontwikkelt en produceert machines, voornamelijk voor de voedingsindustrie. De systemen worden grotendeels klantspecifiek ontwikkeld en vormen een essentiële schakel in grootschalige, complexe productielijnen. De systemen kenmerken zich door inventiviteit, doordachte eenvoud en een directe integratie van mechatronica, pneumatiek, besturing- en servotechniek. Verkoop, ontwikkeling en eindassemblage vinden plaats in rotterdam. Productie is grotendeels ge-outsourced naar diverse toeleveranciers. Bepalend voor het bedrijf is de platte organisatiestructuur, de informele cultuur en de grote individuele betrokkenheid en verantwoordelijkheid van de medewerkers.
Uitgaande van de functionele specificatie van een installatie zal de software engineer het besturingssysteem opzetten waarmee de installatie zal worden bestuurd. De software engineer zal deze principiële oplossing verder uitwerken tot een werkend programma. Hij zal het gemaakte programma zelf testen aan de machine in de montage bij deze firma. Indien nodig gaat hij met de installatie mee naar het buitenland voor het inregelen van de installatie in productie. De te schrijven software bestaat uit PLC, Human Machine Interface, Servo en Vision software. Ook de benodigde operator manuals worden opgesteld door de software engineer.
Functie eisen:
Als opleiding vragen wij HTS-E of TN bij voorkeur besturingstechnologie. Interesse in machinebouw is vanzelfsprekend gewenst. De installaties van het bedrijf zijn mechatronisch zodat het goed kunnen samenwerken met de mechanische collega’s noodzakelijk is. Ook kennis van andere computer systemen komt goed van pas. In de praktijk werk je aan je eigen project zodat een zelfstandige werkhouding en een praktische instelling gewaardeerd wordt. Aangezien de software moet worden overgedragen aan de eindgebruiker is een gestructureerde werkwijze een vereiste. De voertaal is meestal Engels zodat een goede beheersing hiervan gewenst is.